Witaj, Drogi Czytelniku, na stronie naszego wydawnictwa!
Promocja!

Gentlemani | Klas Östergren

48,00  40,00  z VAT

Jest wiosna 1979 roku. Klas Östergren w ciemnym pokoju o zasłoniętych oknach spisuje historię braci Morgan, z którymi przypadkiem zetknął go los: Henry’ego, boksera, dżentelmena, sybaryty i marzyciela, i Leo, udręczonego życiem poety, idealisty i alkoholika. Wielkie i puste mieszkanie przy Hornsgatan jeszcze nie tak dawno tętniło życiem. Teraz znerwicowany pisarz jest jedynym jego lokatorem, a drzwi wejściowe zabarykadowane są szafą.
Na sześciuset stronach narrator powieści opisuje, co wydarzyło się w ciągu roku, jaki spędził w mieszkaniu Morganów. Odnotowuje zdarzenia, których był świadkiem, i te, które zostały mu opowiedziane, kreśląc portrety dwu mężczyzn, którzy bezpowrotnie zmienili jego życie.
Barwny język, żywe portrety bohaterów i realia powojennego Sztokholmu składają się na niezwykle wciągającą fabułę. Styl osadzonej w miejskich realiach powieści sensacyjnej momentami przypomina prozę Chandlera i Tyrmanda.
Gentlemani, opublikowani w Szwecji w 1980 r., zebrali doskonałe recenzje. Książka ta jest uważana za jedno z ważniejszych szwedzkich dzieł literackich ostatnich 30 lat.

 

Źródło: DodoEditor

REALIZACJA: 48H

Kupując ten produkt wspierasz dzieci, ponieważ od każdej książki przekazujemy 1 zł  Domom Dziecka (Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy).

Brak w magazynie

SKU: 9788392873495 Kategoria: Tagi: , , Product ID: 4222

Dodatkowe informacje

Tytuł oryginału

Gentlemen

Przekład

Anna Topczewska

Redakcja

Joanna Mazia

Oprawa

miękka

Projekt okładki

Zuzanna Łazarewicz, Ryszard Poniedziałek, DodoEditor

ISBN

9788392873495

Liczba stron

502

Rok wydania

2010

Wydawca

DodoEditor