Witaj, Drogi Czytelniku, na stronie naszego wydawnictwa!
Promocja!

Gangsterzy | Klas Östergren

48,00  40,00  z VAT

Szereg okoliczności sprawił, że mogłem powrócić do tego, co wydarzyło się przed dwudziestu pięciu laty, kiedy za zaciągniętymi storami krążyłem po mieszkaniu na Hornsgatan w Sztokholmie, pobity, stroniący od światła, uwikłany w zależności, których nie rozumiałem ani nie mogłem ocenić.
Powieść Gentlemani z roku 1980 była przełomem w karierze Klasa Östergrena. Jego nowa książka, Gangsterzy, rozpoczyna się w momencie, w którym skończyli się Gentlemani. Klucząc i zaskakując, opowiada o samooszukiwaniu, które jednoczy i rozdziela dwie osoby, o brzemiennym w skutki spotkaniu w Wiedniu i miejscu znajdującym się w cieniu radiowym, z dala od sieci 3G i przewodów elektrycznych, o nielegalnym handlu bronią i o róży zwanej kwiatem zła. Fabuła prowadzi nas od końca lat 70. aż do czasów współczesnych, do rzeczywistości panującej dwadzieścia pięć lat później, kiedy patrzący z dystansu narrator dostrzega, co się tak naprawdę wydarzyło. W ten sposób dopełniają się dwie historie o niemożliwych ludziach, niemożliwej miłości i niemożliwej prawdzie.
Klas Östergren otrzymał za swoje pisarstwo Wielką Nagrodę fundacji Samfundet De Nio. Był również nominowany między innymi do nagrody Augustpriset w roku 2005, za Gangsterów— tę genialnie zbudowaną powieść.

 

Źródło: DodoEditor

 Realizacja zamówienia: od 05.10.2020.

Kupując ten produkt wspierasz dzieci, ponieważ od każdej książki przekazujemy 1 zł  Domom Dziecka (Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy).

1 w magazynie

Jeśli wartość Twojego zamówienia (wraz z kosztami wysyłki) przekroczy 40zł, możesz skorzystać z płatności odroczonych PayPo (Dowiedz się więcej...)
SKU: 978-83-62972-00-5 Kategoria: Tagi: , , Product ID: 4220

Dodatkowe informacje

Tytuł

Gangsterzy

Tytuł oryginału

Gangsters

Autor

Klas Östergren

Przekład

Maria Murawska

Redakcja

Jarosław Siwoń

Oprawa

miękka

Projekt okładki

Zuzanna Łazarewicz, Ryszard Poniedziałek, DodoDesign

Liczba stron

430

ISBN

978-83-62972-00-5

Rok wydania

2011