Witaj, Drogi Czytelniku, na stronie naszego wydawnictwa!
Promocja!

Dom kata | Andrea Tompa

42,00  37,00  z VAT

Quasi-autobiograficzna powieść, a właściwie zbiór powiązanych ze sobą opowiadań, o doświadczeniach węgierskiej Żydówki, dorastającej w rumuńskim Siedmiogrodzie w czasach dyktatury Ceaușescu. Historie, które przeżywa, są jednocześnie bliskie i dalekie polskiemu czytelnikowi: z jednej strony, poprzez paralelę komunizmu, rozumiemy tło historyczne i wszelkie ograniczenia, jakie reżim wnosił do życia przeciętnych obywateli, z drugiej jednak odkrywamy, jak spotęgowane piętno odcisnął na losach bohaterki fakt przynależności do pogardzanej mniejszości narodowej. Ta węgierska mniejszość, co ważne, przez kilkaset lat stanowiła na tych terenach większość, a język węgierski był językiem urzędowym. Dom kata uświadamia, że czasem historia nie daje nam wyboru i musimy dorosnąć szybciej niż inni.

Źródło: Książkowe Klimaty

REALIZACJA: od 05.10.2020

Kupując ten produkt wspierasz dzieci, ponieważ od każdej książki przekazujemy 1 zł  Domom Dziecka (Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy).

1 w magazynie

Jeśli wartość Twojego zamówienia (wraz z kosztami wysyłki) przekroczy 40zł, możesz skorzystać z płatności odroczonych PayPo (Dowiedz się więcej...)
SKU: 9788364887529 Kategoria: Tagi: , Product ID: 6894

Dodatkowe informacje

Autor

Andrea Tompa

Przekład

Anna Butrym

Redakcja

Jolanta Stal

ISBN

978-83-64887-52-9

Projekt okładki

Justyna Boguś | Mile widziane

Oprawa

miękka za skrzydełkami

Liczba stron

524

Rok wydania

2016

Tytuł oryginału

A hóhér háza

Wydawca

Książkowe Klimaty