Witaj, Drogi Czytelniku, na stronie naszego wydawnictwa!
Książki innych wydawnictw w naszej księgarni | Dlaczego?

Książki innych wydawnictw w naszej księgarni | Dlaczego?

Drodzy Czytelnicy!
KSIĄŻKI W NASZYM ŻYCIU

Uwielbiamy książki. Sami z chęcią buszujemy po półkach w księgarni, kupujemy książki innych wydawnictw dla siebie lub na prezenty, wypożyczamy z biblioteki, korzystamy z Legimi. Przy wyborze lektury, którą chcemy nabyć czy przeczytać, kierujemy się nie tylko rekomendacjami innych miłośników literatury, okładką, czy opisem z tyłu, ale również – a czasem przede wszystkim – intuicją. Poza tym nie ma chyba pomieszczenia w naszym domu, w którym nie znaleźlibyśmy książek. No, dobra, brakuje ich tylko w toalecie, chociaż kto wie, czy i tam kiedyś nie zawędrują (śmiech).

KSIĄŻKI INNYCH WYDAWNICTW

Ponieważ książki obecne są w naszym życiu codziennie, naturalną koleją rzeczy było otwarcie naszej niewielkiej księgarni. Kiedy zapadła decyzja, że będzie to księgarnia internetowa, postanowiliśmy, że rozszerzymy naszą książkową ofertę. Początkowo planowaliśmy, że będziemy sprzedawać wcześniejsze powieści autorów, których dzieła wydajemy. Jednak po głębszym zastanowieniu postanowiliśmy, że w naszej księgarni znajdą się też książki innych wydawnictw, bo rzecz jasna czytujemy książki “konkurencji”. A tak naprawdę, nie traktujemy naszego przedsięwzięcia w kategoriach konkurencji, jest to dla nas coś w rodzaju współpracy i wzajemnego wsparcia, zwłaszcza w przypadku wydawnictw takich jak nasze – niewielkich i mniej znanych.

DLACZEGO?

Powodów tej decyzji jest kilka.

PO PIERWSZE sprzedaż książek to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i możliwość poznania działania rynku księgarskiego. Dzięki temu możemy dowiedzieć choć trochę na temat tego, jak wygląda sprzedaż książek, i przekonać się na własnej skórze, jakimi prawami rządzi się ten rynek. Spojrzenie od tej drugiej, księgarskiej strony, uzupełnia naszą wiedzę również w zakresie wydawania książek.

PO DRUGIE zawsze chcieliśmy mieć własną księgarnię. Najlepiej taką kameralną, w której można porozmawiać z właścicielem. Jednak jest to chyba tak samo ryzykowne, jak prowadzenie wydawnictwa. Dlatego księgarnia internetowa jest namiastką naszego marzenia i uzupełnieniem naszego szalonego pomysłu z prowadzeniem wydawnictwa.

PO TRZECIE chcemy się dzielić lekturami, które wpadły nam w oko, które polecamy i które według nas (z różnych względów) są godne uwagi. Nie zawsze nowe, bo nawet te “stare” powinny krążyć wśród czytelników. Znajdziecie też takie, które są przyjemną lekturą na jeden raz, bo i czasem takie są nam potrzebne. Dzięki temu możecie nas trochę poznać: co lubimy, jakie książki czytamy. A przede wszystkim pragniemy polecać Wam tytuły, które sami wybraliśmy, które przeczytaliśmy, w które wierzymy, jak we własne.

PO CZWARTE Wy jako czytelnicy i konsumenci macie możliwość wyboru spośród większej liczby tytułów, łatwiej możecie znaleźć coś dla siebie. Nie chcieliśmy ograniczać Waszego wyboru tylko do naszych książek, których nie ma i nie będzie dużo. Ponadto chcielibyśmy, żeby zakupy u nas dawały Wam szansę na wyszukanie ciekawych lektur, by były przyjemnie. Żebyście mieli szansę znaleźć wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego. 

PO PIĄTE chcemy razem z innymi wydawcami promować i sprzedawać książki, które powinny trafić do szerszego grona odbiorców. Nie chcemy konkurować z innymi wydawcami, chcemy grać do jednej bramki. Razem przyczyniać się do wzrostu czytelnictwa i zarażać Was czytaniem, a także podrzucać Wam ciekawe książki, nie tylko wydane przez nas. Pamiętajmy, że każda sprzedana książka to mała “cegiełka” zarówno dla wydawcy książki, jak i jej autora. 

 

UWAGA! 

W naszej księgarni nie znajdziecie wszystkich nowości, ani wszystkich wydanych w Polsce publikacji. Oferta się zmienia, jedne książki znikają z naszej księgarni online, inne się w niej pojawiają. Lubimy tę nieprzewidywalność i zmienność na naszej wirtualnej półce.

Zajrzyjcie i przekonajcie się sami, jakie tytuły można u nas znaleźć.

KLIKNIJ I POBUSZUJ W NASZEJ KSIĘGARNI